Продавець, Кухар, Тракторист, Охоронник, Овочівник, Головна, Промоції

понедельник, 27 апреля 2015 г.

Вас вітає один з найбагатших за кількістю давніх поховальних споруд-курганів та наймолодший район Херсонської області – Горностаївський.
Адміністративний центр району – Горностаївка - був колись золотоординським містом під назвою Рохат-Кермен. Селище є охайним та дуже поважним, адже має власний гімн, в якому прославляється важкий та завжди почесний на Херсонщині труд хліборобів.
Горностаївський район - це чудове місце для відпочинку. Тут, на березі Каховського водосховища, поблизу сіл Каїри та Заводівка ви зможете порибалити серед мальовничої природи, поставити наметове містечко та пережити відчуття первісної людини.
Основа економіки Горностаївщини - сільськогосподарське виробництво, так як природні умови району сприятливі для вирощування зернових, олійних та овочевих культур; виробництва молока,м`яса і яєць.
Ми сподіваємося, що саме проект «ПрофіСтарт» допоможе не тільки учасникам,а і багатьом нашим одноліткам у виборі своєї професії.
Тож, шановні друзі ! Уважно знайомтесь з описами запропонованих на сторінці професій,що мають попит в нашому районі, зробіть правильний вибір та знайдіть своє місце в житті !
Пам`ятайте, що тільки ви можете обрати своє майбутнє !

ПАСПОРТ РАЙОНУ
СИМВОЛІКА ГОРНОСТАЇВСЬКОГО  РАЙОНУ
Символіка району затверджена рішенням XXVIсесії районної ради Vскликання від 20.01.2009 року № 287.

ГЕРБ ГОРНОСТАЇВСЬКОГО РАЙОНУ

Щит скошений зліва, у верхньому синьому полі летить срібна чайка, у нижньому золотому – зелений кавун із золотими смужками, у червоній главі – срібний горностай. Щит з гербом вписано в декоративний картуш, увінчаний золотим територіальним вінцем (зубці – стилізовані листки дуба та липи), внизу – на картуш накладено колоски пшениці.
Синє поле й чайка означають Каховське водосховище, золоте поле й кавун характеризують багатство Степової зони України. Більш загальні елементи, що вказують на хліборобство це колоски, винесені в картуш щита. У червоній главі подано срібного горностая – це асоціативний символ, який вказує на назву району й буде сприяти чіткій ідентифікації герба. Щит увінчує вінець з листя дерев, що вказує на належність герба адміністративному району.

ПРАПОР ГОРНОСТАЇВСЬКОГО РАЙОНУ

Прямокутне полотнище, зі співвідношенням ширини до довжини 2:3, яке складається з трьох рівновеликих вертикальних смуг – білої (від древка), синьої та жовтої, посередині синьої смуги три жовті колоски з 9 – ма, 11 – ма та 9 – ма зернинами.
Білий колір на прапорі символізує чистоту й добропорядність мешканців району, синій – води Каховського водосховища, жовтий – щедрі лани степової зони. На трьох колосках 29 зернин, що означають 29 населених пунктів району (1 селище та 28 сіл).
Герб та Прапор виконані відповідно до геральдичних вимог та принципів й не мають аналогів серед інших місцевих символів в Україні.


 ГІМН ГОРНОСТАЇВКИ
Авторами гімну є Олександр Григорович Філюк та Микола Миколайович Міщенко.
Текст Гімну:
У степах України, широких і древніх степах,
Де козацьких походів балади ковил колисає,
Слався, край трударів — хлібодарів у вічних віках!
Де б не був, я хвалу тобі, земле батьківська, співаю.
Приспів:
Тут поля золотаві у сонці гарячім купаються,
Тут Славута — Дніпро береги омиває твої.
Горностаївко рідна, тобі я доземно вклоняюся,
Лиш до тебе лежать усі стежки життєві мої.

         Ти була з Україною в щасті і в час німоти.
Жайвір в небі і ниви — то є твої голос і совість.
Всі ми діти твої, і ми сильні, бо є у нас ти,
І не стомимось славу співати тобі ми ніколи.
Приспів:
Тут поля золотаві у сонці гарячім купаються,
Тут Славута — Дніпро береги омиває твої.
Горностаївко рідна, тобі я доземно вклоняюся,

Лиш до тебе лежать усі стежки життєві мої.

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО РАЙОН
Дата утворення: 4 січня 1965 року
Площа: 1,018 тис. кв. км,  3,7% від території області
Відстані: від смт.Горностаївка  до м.Херсона залізницею 180 км
автошляхом  129 км
Географічні дані:  Район розташовано в степовій зоні
Кордони: Межує з Великолепетиським, Нижньосірогозьським, Каховським районами
Адміністративно-територіальні одиниці:
Селищ міського типу – 1
Сільських населених пунктів - 28
Кількість місцевих рад- 13
Чисельність наявного населення станом на 01 вересня 2013 року -  19,981 тис. осіб, або 1,8 % від населення області, у тому числі сільське – 13,417 тис. чол., або 65,5  %, міське – 6,740 тис. чол., або 33,5 %.
 Коротка історична довідка
У 1923 році в результаті проведення першої реформи адміністративно-територіального поділу УРСР був утворений Херсонський округ, до  якого ввійшов Горностаївський район. Новостворений район складався з Князе-Григорівської  та Благовіщенської  волостей.
Після утворення району в 1923 році значна увага приділяється письменності серед дорослого населення.  Вже через два роки в районі  налічується 19 лікнепів та 6 шкіл малописемності, в яких навчалися в основному жінки віком від 18 до 50 років. І лише наприкінці 30-х років вдалося ліквідувати неписемність.
У 1928 році почалася масова колективізація селянських господарств. До 1933 року майже всі господарства були колективізовані.
У квітні 1930 року в Горностаївці відкрито відділення Державного банку, з допомогою позик якого колгоспи, підприємства, установи та окремі селяни розпочали  будівництво господарських приміщень, житлових будинків.
За постановою ВУЦВК від 17 лютого 1935 року про розукрупнення районів на території Одеської області було створено 29 нових районів, у тому числі і Горностаївський, територія якого тепер входить до складу Херсонської області.
У 1935 році почала видаватися районна газета “Сталінець”, яку одержував майже кожен двір.
За п’ять післявоєнних років було повністю відбудовано зруйноване війною господарство району. У 1949 році колгоспи  сповна освоїли довоєнну  посівну площу. Були відродженні всі тваринницькі ферми, поліпшилась робота МТС. Значну роботу  було проведено по відновленню шкіл та культосвітніх закладів. Наприкінці 1943 року знову почали працювати районний відділ народної освіти восьмирічна та середні школи. У 1944 році поновляє свій вихід районна газета “Сталінець”. До  1949 року в районі працювало п’ять кінопересувок та радіовузли. У 1948-1949 рр. споруджено міжколгоспну інкубаторну станцію на 195 тисяч яйцемісць. До 1950 року збудовано напівмеханізовану пекарню, яка випікала 12 тонн хлібобулочних виробів на  добу, типову поліклініку, стаціонарну лікарню, дитячий садок і яслі, водонасосну станцію.
У 1956 році Горностаївку віднесено до категорії селища міського типу.
В 1958 році на базі двох господарств “Червоний партизан” та імені 8 березня створено колгосп “Дружба”. Господарство спеціалізується на виробництві зернових культур, головним чином пшениці. Значне місце посідають і такі сухостійні культури, як кукурудза.
На початку 1963 року згідно з Указом Президії Верховної Ради УРСР від 30 грудня 1962 року відбулося дальше укрупнення у всіх областях республіки сільських районів. Серед ліквідованих районів Херсонської області був і Горностаївський.
Указом Президії Верховної Ради УРСР від 4 січня 1965 року внесено зміни в адміністративне районування. Проведено розукрупнення районів. Таким чином Горностаївський район став адміністративною одиницею.
В 1970 році до 50-річчя плану ГОЕЛРО була завершена електрифікація району.
З 1965 до 1977 років ХХ століття було введено в експлуатацію приміщення шкіл у 9  населених пунктах району. 1968 рік дарує району нові центри культурного відпочинку. Збудовано і введено в експлуатацію нові сільські будинки культури та бібліотеки. У Горностаївці відкривається музична школа,. Після завершення електрифікації району 1973 року, побудовано і відкрито Горностаївський районний Будинок культури на 640 місць, який стає чи не найголовнішим центром культурного життя населення району.
Природні ресурси /корисні копалини/ : вапняки, будівельне каміння, суглинки та глина керамічна
Заповідники : Ландшафтний заповідник місцевого значення “Каїрська балка”
Розвиток промисловості та сільського господарства :  Природні умови району сприятливі  для  вирощування  зернових,  олійних та овочевих культур, виробництва молока, м'яса і яєць. Нині тут є 10 великотоварних сільгоспвиробників, 120 фермерських господарств, майже 500 підприємців, які займаються різними видами діяльності. Основа економіки району - сільськогосподарське виробництво.
Освіта та культура: у Горностаївському районі діє 22 бібліотеки; 22 заклади культури клубного типу; два музеї; 10 будинків культури; 12 сільських клубів; одна дитяча музична школа.
Видається районна газета «Сільські новини».

Археологічні пам'ятки:
 У Горностаївському районі такими пам’ятками є окремі невеличкі стоянки мисливців кам’яного віку, поселення та стійбища скотарів (доби бронзи, раннього залізного віку, середньовіччя), грунтові могильники доби бронзи та середньовіччя. Більшість пам’яток археології представлена поховальними комплексами – курганами. Усі стоянки та стійбища є місцями короткочасних або відносно нетривалих зупинок мисливців та скотарів.
 Пам’ятки археології району охоплюють досить великий відрізок історії,що сягає 20 тисяч років. Найдавнішим свідченням заселення території Горностаївського району є стоянки та пункти нечисленних знахідок пізнього палеоліту, які засвідчують перебування тут мисливців ще за часів пізнього плейстоцену. Цей етап заселення району датується проміжком між 20 та 11 тисячами років тому. Поодиноко представлено стоянки пізнього мезоліту та неоліту (7 - 5 тисячоліття до нашої ери). Більш численними є поселення та стійбища доби бронзи (3 та 2 - го тисячоліть до нашої ери), поселення й стійбища скіфів (4 ст. до н. е.). Є також поселення та могильник середньовіччя.
Чудовими археологічними пам’ятками були Каїрське скіфське поселення,Каїрське пізньоскіфське городище, Каїрське поселення та могильник давньоукраїнського населення 12 - 13 століть. На превеликий жаль, їх вже повністю знищено Каховським водосховищем. Видатною пам’яткою археології було й Горностаївське пізньоскіфське городище, від якого залишилася невелика частка, більшість же площі була знищена не стільки Каховським водосховищем, скільки житловою забудовою 20- го століття.
Горностаївський район Херсонської області – один з найбагатших регіонів Херсонщини за кількістю давніх поховальних споруд –  курганів. Усі виявлені кургани (211 пам’яток) знаходяться на державному обліку.

Комментариев нет:

Отправить комментарий